Digitalt kortarkiv for Mikko Knuuttila
|
Log ind
Alle brugere
|
Sprog:
Dansk
Česky
Dansk
Deutsch
Eesti
English
Español
Français
Italiano
Magyar
Norsk
Polski
Português
Русский
Svenska
Türkçe
|
DOMA 3.0.10
Vis vejvalg
Skjul vejvalg
|
Vis oversigtskort
Skjul oversigtskort
|
KMZ
|
Tilbage
<< Jyvässprintti 2019 (MC-katsastus) (31-08-2019)
|
Suunnistusvedot (04-09-2019) >>
Pitkä suunnistus (01-09-2019)
Kategori:
Kartat
Kort/område:
Valkeisvuori
Arrangør:
Antti
Distance:
18.42 km
Tid:
126:10
Gennemsnitspuls:
143
Maxpuls:
162
Pitkuri. Välillä huomas, että hieman keskittyminen herpaantui tai tuli mentyä hetken liian pitkään uria hieman vinoon. Huonommat välit:
1-2 annoin alussa mahdollisuuden vielä Str8-kompassille, jonka laitoin jäähylle KRV:llä. Neula pyöri edelleen minne sattuu ja en saa sen takia mitenkään luottoa suuntaan. Ajauduin ja vaihdoin Silvan käyttöön.
14-15 Alussa turhan iso kierto poluille ja lopussa rastinottovirhe. Samaistin kivet ympyrän ulkopuolella.
18-20 Aluksi uria pitkin liian vasemmalle, tajusin homman mutta en korjannut kunnolla. Sitten näin ison kiven, jonka luulin olevan ympyrässä oleva kivi ja siitä puttaamalla löysin myös pienen suon. No, siitä sitten rastille 20 ja tuli sopivan näköinen kivi, jossa oli paljon uraa vieressä. Aika farssi. Ennenkin ollut tuolla hukassa, joten ihan hyvä että tuli taas hieman nöyryyttä suunnistukseen.
Hieno treeni kuitenkin! Tarkkana pitää olla suunnan ja rastinottojen kanssa.
Vis kommentarer
Skjul kommentarer
(
0
)
Indsæt ny kommentar
Navn:
E-post:
Gem