RSS feed

Welcome to my digital orienteering map archive!

On this site I will publish maps, courses and route choices from orienteering events I have attended.

O-Ringen E5 (27/07/2018)
Friday 27 July 2018
Category: Kartat
Skyttis
H18E|Results
O-Ringen E4 (26/07/2018)
Thursday 26 July 2018
Category: Kartat
Backsjö
H18E|Results
O-Ringen E3 (24/07/2018)
Tuesday 24 July 2018
Category: Kartat
Örnsköldsvik
H18E|Results
O-Ringen E2 (23/07/2018)
Monday 23 July 2018
Category: Kartat
Vitsjön
H18E|Results
O-Ringen E1 (22/07/2018)
Sunday 22 July 2018
Category: Kartat
Vitsjön
H18E|Results
JWOC Relay (14/07/2018)
Saturday 14 July 2018
Category: Kartat
Tazlar
M20, leg 1|Results
Loppumatkasta meni kävelyks kun en jaksanu jalkaa nostaa. Siinä oikeastaan koko kisojen kuva, joka matkalla turhia virheitä ja ...
JWOC Middle Final B (13/07/2018)
Friday 13 July 2018
Category: Kartat
Bocsa
M20B|Results
JWOC Middle Q (12/07/2018)
Thursday 12 July 2018
Category: Kartat
Bocsa
M20-3|Results
JWOC Sprint (10/07/2018)
Tuesday 10 July 2018
Category: Kartat
Kecskemet
M20|Results
JWOC Long (09/07/2018)
Monday 9 July 2018
Category: Kartat
Pirto
M20|Results
EYOC Relay (01/07/2018)
Sunday 1 July 2018
Category: Kartat
Manastira
M18, leg 1|Results
1(31), 2(79), 3(80), 4(67), 5(38), 6(49), 7(53), 8(72), 9(71), 10(60), 11(63), 12(65), 13(57), 14(55), 15(69), 16(73), 17(76), 18(...
EYOC Long (30/06/2018)
Saturday 30 June 2018
Category: Kartat
Miikovtsi
M18|Results
5-6 -välillä reilu pari minuuttia ajanhukkaa. Notkon pohja oli loppua kohden huonoa edetä ja juutuin piikkipuskaan josta joudui...
EYOC Sprint (29/06/2018)
Friday 29 June 2018
Category: Kartat
Tsarevets
M18|Results
Kutoselle 20sek seisoskelua rastin vieressä ja lopussa 2x pitempi reitinvalinta 12-14. Suunnistus hiukan jaloissa linnakkeella mu...
JWOC-näyttökisa pitkämatka (10/06/2018)
Sunday 10 June 2018
Category: Kartat
Zsana
8,11,17,18 -väleillä herpaantuminen ja rastinottovirhe tai muuta säätöä. Oikeastaan puolessavälissä jo melko väsynyttä m...
JWOC-näyttökisa keskimatka (09/06/2018)
Saturday 9 June 2018
Category: Kartat
Bocsa
Ykköselle hidas valinta kun valkoinen vasemmalla oli huonoa kaatuneiden puiden takia. 5,6,7 kaikki aika huonosti. Tosi tiukkaa al...
Sm-sprinttiviesti (27/05/2018)
Sunday 27 May 2018
Category: Kartat
Aurinkomäki
HD18, leg 2|Results
9-rastista 10m ohitte ja 15-16 väärä valinta, muuten iha hyvää menoa. Joukkueelle hylsy joten ei näy osuusajoissa mut vauhti...
Sm-keskimatka finaali (26/05/2018)
Saturday 26 May 2018
Category: Kartat
Halisenromput
H18|Results
8-rasti jäi leimaamatta vaikka rastilla kävin. 7-rastilla aloin lukemaan 8-9 -väliä ja sattu reitille kun suunnitelmana oli ki...
Sm-keskimatka karsinta (26/05/2018)
Saturday 26 May 2018
Category: Kartat
Hunkerinromput
H18K2|Results
Rennosti, loppuun pieni samaistusvirhe kun luulin olevani neliökuviorajan pohjoisreunalla mut olin eteläreunalla
Pitkämatkan katsastus (20/05/2018)
Sunday 20 May 2018
Category: Kartat
Rahametsä
H20|Results
Katsastussprintti (12/05/2018)
Saturday 12 May 2018
Category: Kartat
Laakson ratsastusstadion
H20|Results
7-8 -välillä rastilta lähtiessä loppuvälin suunnitelma oli selvillä mutta rastiltalähtö hiukan hätänen ja otin yläkierr...
Finnspring viesti (22/04/2018)
Sunday 22 April 2018
Category: Kartat
Korpilampi
H21, leg 2|Results
Finnspring (21/04/2018)
Saturday 21 April 2018
Category: Kartat
Korpilampi
H18E|Results
Kevyt Raasissa (15/04/2018)
Sunday 15 April 2018
Category: Kartat
Ankkurirastit (15/04/2018)
Sunday 15 April 2018
Category: Kartat
Kanamäki
H18|Results
Suunnistusvedot (08/04/2018)
Sunday 8 April 2018
Category: Kartat
Granvik
4 ekaa vklla ja viides kevyesti
Kevyt käyrä (07/04/2018)
Saturday 7 April 2018
Category: Kartat
Våno
Kompassin kaa oli vähän vaikeuksia paikoin vaikka näkyväisyyskin joku puol kilometriä
Kevätyönviesti (06/04/2018)
Friday 6 April 2018
Category: Kartat
Leg 1|Results
Kivikkosuunnistus (03/04/2018)
Tuesday 3 April 2018
Category: Kartat
Ei kovin vaativaa mut aivan hullua kivikkoa koko maasto. Harmaat ei olleet avokalliota vaan louhikkoa ja pienet pisteviivat kivimu...
Easter4 pitkämatka (01/04/2018)
Sunday 1 April 2018
Category: Kartat
Niska
M21E|Results
Sprinttikisa (30/03/2018)
Friday 30 March 2018
Category: Kartat
Koper
5-välillä portti kiinni ja meni vähän keskittyminen siinä. Aika simppeliä sprinttiä
Kevyt suunnistus (29/03/2018)
Thursday 29 March 2018
Category: Kartat
Veliki
Hienoo maastoa
Parisuunnistus (29/03/2018)
Thursday 29 March 2018
Category: Kartat
Lipica
Vedin parittomat välit. 7-rastille pieni eksyminen kivikossa. Kiveä jalan alla ihan riittävästi
Danish spring pitkä (25/03/2018)
Sunday 25 March 2018
Category: Kartat
Hvalsø
Danish spring keskimatka (24/03/2018)
Saturday 24 March 2018
Category: Kartat
Hvalsø
Dansh spring sprint (23/03/2018)
Friday 23 March 2018
Category: Kartat
Sorø
4-5 väli ossituksien ossitus kun portista ei saanu mennä vaikka oli sallituks merkattu. Kiersin sitte koko korttelin maastovahdi...
Pitkä (15/01/2018)
Monday 15 January 2018
Category: Kartat
Cakirlar
Kevyesti. 8-rastin jälkeen alkoi paremmin sujumaan, alussa tökkivää menoa.
Sprinttiprologi (14/01/2018)
Sunday 14 January 2018
Category: Kartat
Seiskalle alussa hiukan hukassa ja lopussa rastista ohi. Pientä seisoskelua muuallakin
Kevyt (13/01/2018)
Saturday 13 January 2018
Category: Kartat
Gebiz
priimamaasto
Yösalmiakit (12/01/2018)
Friday 12 January 2018
Category: Kartat
Lara
13-rastille asti hyvää menoa käytännös nollavirheillä. Joku oli nyysiny lipun rastilta ja jäin siihen varmistelemaan vähä...
Keskimatka (12/01/2018)
Friday 12 January 2018
Category: Kartat
Tonguslu
Ykkönen oli hyvä noin. Alkurasteilla vähän vaikeuksia rastinotoissa. 3-4 -välin loppu olis pitänyt mennä suoraan. Keskivaih...
Pitkämatkan kisa (10/01/2018)
Wednesday 10 January 2018
Category: Kartat
Oymapinar
2-rasti ei ilmottanutunut ei sitten millään, varmaan siksi että lippu oli väärässä notkossa. 3-väli ei todellakaan ollut h...
Rinnesuunnistus (10/01/2018)
Wednesday 10 January 2018
Category: Kartat
Seleukeia
Pitkä suunnistus (09/01/2018)
Tuesday 9 January 2018
Category: Kartat
Selge
Erittäin hc maasto. Täyttä priimaa ja karttakin mainio. 7-rastille en viittinyt oikasta peltojen poikki kun oli viljeltyjä. Pa...
Yö (08/01/2018)
Monday 8 January 2018
Category: Kartat
Sorgun
Revanssi takaa-ajosta. 5 ja 11 rasteille minuutin virheet, molemmilla kävin aivan vieressä muttei osunu keilaan ja aloin epärö...
Multitekniikka (08/01/2018)
Monday 8 January 2018
Category: Kartat
Oymapinar
Melko hc maasto
Takaa-ajo (06/01/2018)
Saturday 6 January 2018
Category: Kartat
Sorgun
Maksimiyritys loppu kakkoselle, sen jlkeen tulin reipasta ja yritin löytää rastit
Keskimatkan kisa (06/01/2018)
Saturday 6 January 2018
Category: Kartat
Aquadukt
Keskittyminen vissiin vähän heikkoa... Ei tommosia sais tulla koskaan missään
Keskimatka (05/01/2018)
Friday 5 January 2018
Category: Kartat
Seleukeia
Epäsprinttivedot (04/01/2018)
Thursday 4 January 2018
Category: Kartat
Side
Aika kassalla paikoin raunioissa. Kevyesti