RSS feed

Welcome to my digital orienteering map archive!

On this site I will publish maps, courses and route choices from orienteering events I have attended.

SM-yö (24/09/2022)
Saturday 24 September 2022
Category: Kartat
Piilokorpi
Parempi ku karsinta. Mutta jäi sinne monen minuutin edestä viilattavaa tuleville vuosille
SM-yö karsinta (23/09/2022)
Friday 23 September 2022
Category: Kartat
Koirankulkku
Aikas rumaa jälkeä
SM-viesti (11/09/2022)
Sunday 11 September 2022
Category: Kartat
Taulamaa
SM-keskimatka (10/09/2022)
Saturday 10 September 2022
Category: Kartat
Usmi
SM-keskimatka karsinta (10/09/2022)
Saturday 10 September 2022
Category: Kartat
Paarijoki
SM-pitkä (04/09/2022)
Sunday 4 September 2022
Category: Kartat
Ylijärvi
SM-pitkä karsinta (03/09/2022)
Saturday 3 September 2022
Category: Kartat
Ylijärvi
WUOC Relay (21/08/2022)
Sunday 21 August 2022
Category: Kartat
Gondiswil
Leg 1|Results
Alku huonosti, loppu ok. Vähän turhan paljon jäi eroa kärkeen
WUOC Middle (20/08/2022)
Saturday 20 August 2022
Category: Kartat
Corcelles
Yllättävän hyvin siihen nähden että edellinen maaliin päästy kivuton suoritus tätä lajia oli reilu 2kk sitten
WUOC Sprint Relay (19/08/2022)
Friday 19 August 2022
Category: Kartat
Langenthal
WUOC Sprint (17/08/2022)
Wednesday 17 August 2022
Category: Kartat
Biel
Fyysistä
Helsinki O-Games (11/06/2022)
Saturday 11 June 2022
Category: Kartat
Iso-Sammakko
SM-sprintti (15/05/2022)
Sunday 15 May 2022
Category: Kartat
Puistola
M21|Results
9-10 -välillä pussinperälle +10s
SM-sprintti Q (15/05/2022)
Sunday 15 May 2022
Category: Kartat
Viitaniemi
H21K1|Results
10mila (08/05/2022)
Sunday 8 May 2022
Category: Kartat
Ånnaboda
Leg 10|Results
KO-näyttökisa osa2 (01/05/2022)
Sunday 1 May 2022
Category: Kartat
Herttoniemenranta
4-5 ihme separointia koko porukalla. Otin huonon 3-4 -välille ja jäin jonon jatkoksi enkä ehtinyt lukea kartankäännön jälke...
KO-näyttökisa osa1 (01/05/2022)
Sunday 1 May 2022
Category: Kartat
Herttoniemenranta
Lopussa löysä. Hallittu suoritus kuitenkin. 11-rastillakin tuli kahdesti käytyä vaikka gps ei aivan pysynyt mukana
EspooSprintti ip (30/04/2022)
Saturday 30 April 2022
Category: Kartat
Matinkylä
3-4 oikealta 11-12 idästä 15-16 katoksesta vahingossa ohi
EspooSprintti ap (30/04/2022)
Saturday 30 April 2022
Category: Kartat
Matinkylä
Finnspring viesti (24/04/2022)
Sunday 24 April 2022
Category: Kartat
Nietoonmetsä
ASOM WRE-sprint (03/04/2022)
Sunday 3 April 2022
Category: Kartat
Merksem
Ei pelattu omilla vahvuuksilla. Toki sen 20sek virhettäkin tuli.
ASOM Knock-Out Quarter (02/04/2022)
Saturday 2 April 2022
Category: Kartat
Linkeroever
Kaiken tein mitä pystyin mutta kolme kovempaa kaveria mukana. Lopussa vielä kunnolla pataan kun kaikki 3 lähti vasemmalta ja ol...
ASOM Knock-Out Qual (02/04/2022)
Saturday 2 April 2022
Category: Kartat
Linkeroever
Ok
MOC day2 WRE (20/03/2022)
Sunday 20 March 2022
Category: Kartat
Monopoli
Alku huonosti, loppu paremmin. 8-M kärjen vauhtia
MOC day1 (19/03/2022)
Saturday 19 March 2022
Category: Kartat
Alberobello
Lounaiskulmassa portit kiinni. 13-16 aika poistettu tuloksista.
Chiatona east (18/03/2022)
Friday 18 March 2022
Category: Kartat
Chiatona west (15/03/2022)
Tuesday 15 March 2022
Category: Kartat
NAOM E3 WRE-middle (20/02/2022)
Sunday 20 February 2022
Category: Kartat
Vale D’Ornas
HSE|Results
Säntäilyksi meni
NAOM E2 WRE-sprint (19/02/2022)
Saturday 19 February 2022
Category: Kartat
Marvao
HSE|Results
Iha jees, vähän turhan paljon porukkaa maastossa
NAOM E1 (19/02/2022)
Saturday 19 February 2022
Category: Kartat
Herdade do Pereiro